Kategoria: Blog
Odsłon: 92

Stymulatory tkankowe to preparaty silnie opierające swoje działanie na stymulacji i regeneracji fibroblastów, dzięki zawartości aminokwasów. Stanowią silny efekt wolumetryczny dzięki zawartości takich substancji jak kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, atelokolagen.

Substancje wstrzykiwane w skórę, stymulują fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Powstaje również  zjawisko neokolagenezy, poprzez stymulację stanu zapalnego i uwalniania cytokin i czynników wzrostu.

  1. Wskazania: zaburzony owal twarzy, wolumetria, zmarszczki/bruzdy
  2. Przeciwskazania: Stan zapalny skóry, ogólny zły stan zdrowia, obecność wypełniaczy, skóra w fazie gojenia, ciąża/karmienie piersią, alergie, choroby ustrojowe w fazie aktywnej
  3. Standardowe reakcje: Zaczerwienienie, obrzęk do 48h, świąd, tkliwość w miejscu iniekcji, widoczne punkty po podaniu preparatu, utrzymujące się do 24h grudki preparatu, utrzymujące się do 48h.
  4. Zalecenia po zabiegu: należy unikać sauny, basenów, siłowni, solarium do kilku dni po zabiegu Makijaż można wykonać po 24 godzinach od zabiegu. Do pielęgnacji stosować preparaty zalecone przez lekarza, kosmetologa. Pić co najmniej 2 litry wody dziennie. Należy unikać zakażeń przez kontakt ze zwierzętami, brudną odzieżą, zanieczyszczonymi przestrzeniami publicznymi.
Created by: cdx.pl