Kategoria: Blog
Odsłon: 93

To zabieg estetyczny polegający na wprowadzeniu kolorystycznie dobranych pigmentów w wierzchnie warstwy skóry. Zabieg rozpoczynamy od wywiadu z klientką w celu wykluczenia przeciwskazań, omówienia metody pigmentacji brwi oraz przekazania wiedzy na temat samego zabiegu i późniejszej pielęgnacji. Następnie wykonany jest rysunek wstępny i geometria brwi. Na końcu dobierany jest odpowiedni kolor pigmentu oraz aplikowane jest znieczulenie miejscowe. Sam zabieg trwa ok 1,5 godziny.

Makijaż permanentny brwi dedykowany jest dla osób które cenią sobie wygodę i oszczędności czasu poświęcanego brwią podczas codziennego makijażu, a także kobietom oraz mężczyznom z jednostkami chorobowymi jak np. alopecja, po urazach lub po chemioterapii.

Makijaż permanentny utrzymuje się około 1 roku  i jest to mocno  uzależnione od cech osobniczych klientki. Pielęgnacja odbywa się tzw. „na sucho” czyli nie trzeba smarować brwi żadnymi maściami przyspieszającymi gojenie. Wystarczy przemywanie zwilżonymi wodą wacikami rano i wieczorem, aby miejsce zabiegowe było czyste i aby usunąć martwy naskórek. Nie należy się opalać oraz moczyć okolicy zabiegowej. Brwi wygoją się w przeciągu tygodnia, natomiast całkowita regeneracja skóry nastąpi po miesiącu kiedy to wykonujemy korektę w celu wysycenia i uzupełnienia ewentualnych braków w makijażu.

Created by: cdx.pl